Previous
Next

Endodoncja

Leczenie endodontyczne

Obejmuje zabiegi stosowane w przypadku powikłań próchnicy zęba takich jak zapalenie, martwica  lub zgorzel miazgi. Polega na usunięciu z wnętrza zęba zainfekowanej lub martwej miazgi, mechanicznym opracowaniu i odkażeniu kanałów, a następnie ich wypełnieniu specjalnymi materiałami.
Niejednokrotnie jest to jedyna szansa na uratowanie zęba i zachowanie go w jamie ustnej. Zachowanie własnych zębów powinno być zawsze priorytetem, choć wymaga cierpliwości i poniesienia kosztów. Warto pamiętać, że ekstrakcja zęba jest krokiem nieodwracalnym, i wiąże się w przyszłości z koniecznością jego odtworzenia. Powinno to być jednak zarezerwowane tylko dla przypadków, w których nie da się już nic zrobić. W obecnych czasach endodoncja dysponuje nowoczesnymi narzędziami, przyrządami, lekami i materiałami, które pozwalają nam na coraz skuteczniejsze leczenie endodentyczne.

Do nich należą m.in.:
– precyzyjne i coraz cieńsze narzędzia zarówno ręczne jak i maszynowe,
– endometry (czyli narzędzia do pomiaru długości kanału korzeniowego, bez konieczności wykonywania zdjęcia rtg)
– narzędzia do kondensacji gutaperki i systemy do wypełniania kanałów;
– lupy pozwalające uzyskać powiększenie obserwowanego obrazu, poprawiając komfort pracy lekarza umożliwiają zwiększenie precyzji wykonywanych zabiegów.
– ultradźwięki z końcówkami Endo pozwalającymi dotrzeć do miejsc niedostępnych dla narzędzi ręcznych
– mikroskop endodontyczny, który umożliwia uzyskanie powiększonego obrazu o dużej głębi, szerokim polu widzenia i bardzo dobrym oświetleniu
– RTG lub radiowizjograf umożliwiający nam ocenić prawidłowość wypełnienia po zabiegu

Poznaj nasz inny zakres usług

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja

Chirurgia stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna

Ortodoncja

Stomatologia dziecięca

Stomatologia estetyczna

Periodontologia

Profilaktyka

Radiologia

Gwarancje
i reklamacje