Previous
Next

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna najczęściej kojarzy się z usuwaniem zębów. Specjalność ta obejmuje cały szereg zabiegów w obrębie jamy ustnej, w tym zabiegi wspomagające inne dziedziny stomatologii m.in.:
usuwanie zębów polegające na oddzieleniu ich od otoczenia i wyjęciu z zębodołu..
dłutowanie czyli operacyjne usuwanie zębów zatrzymanych lub pozostawionych korzeni zębów
resekcję wierzchołkowa korzenia z usunięciem zmian zapalnych (wspomagającą leczenie endodontyczne)-polegającą na odcięciu wierzchołka korzenia zęba z równoczesnym usunięciem zmian zapalnych i zabezpieczeniem korzenia przed ponownym powstaniem stanu zapalnego.
hemisekcję i radektomię  są to zabiegi na zębach wielokorzeniowych w sytuacji, gdy nie ma możliwości prawidłowego przeleczenia endodontycznego jednego z korzeni lub jeśli przy jednym z korzeni występują zmiany zapalne nie poddające się leczeniu zachowawczemu.

Radektomia polega na odcięciu korzenia, hemisekcja to usunięcie połowy zęba wraz z jednym z korzeni - pozostała część zostaje odbudowana za pomocą korony protetycznej.

chirurgię przyzębia celem zabiegów leczniczych jest likwidacja stanów zapalnych miejsc niedostępnych do oczyszczania (patologicznych kieszonek dziąsłowych) lub odbudowa utraconych w przebiegu choroby tkanek. Podstawowym zabiegiem jest kiretaż otwarty
chirurgia przedprotezowa, która obejmuje przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego. Może obejmować m.in. usunięcie zębów ze wskazań protetycznych, wyrównanie zniekształceń, usunięcie zmian chorobowych kości i tkanek miękkich, przygotowanie miejsca pod wszczepienie implantów, zabieg podniesienia dna zatoki.
leczenie urazów zębów i szczęki -czasem istnieje konieczność unieruchomienia rozchwianych po urazie zębów (SZYNOWANIE) lub zespolenia złamanych fragmentów kości szczęk
chirurgię błon śluzowych np. wycięcie narośli tkanek miękkich
chirurgia przedortodentyczna np chirurgiczne odsłonięcie zatrzymanego zęba,
implantologię

Zabiegi wykonuje się z reguły w znieczuleniu miejscowym. Jednak istnieją czasem wskazania do wykonania zabiegów w znieczuleniu ogólnym.
Poza standardowymi technikami chirurgicznymi możemy zaoferować naszym pacjentom zabiegi przy użyciu noża elektrycznego z równoczesną koagulacją.

Poznaj nasz inny zakres usług

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja

Chirurgia stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna

Ortodoncja

Stomatologia dziecięca

Stomatologia estetyczna

Periodontologia

Profilaktyka

Radiologia

Gwarancje
i reklamacje