Previous
Next

Ortodoncja

Marzysz o ładnym uśmiechu i atrakcyjnym wyglądzie twarzy? Chcesz skuteczniej zapobiegać próchnicy i chorobom przyzębia?

W dzisiejszych czasach prawidłowy zgryz, a co za tym idzie piękny uśmiech jest bardzo ważny, więc serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki – NZOZ MEDAP celem odbycia konsultacji ortodontycznej.

Przebieg leczenia ortodontycznego;
1. Konsultacja mająca na celu zebranie dokładnego wywiadu, zrozumienie problemów i oczekiwań pacjenta.
2. Badanie uzębienia i pobranie wycisków diagnostycznych.
3. Wykonanie badań rentgenowskich tj. zdjęcie pantomograficzne i cefalometryczne niezbędne dla dalszej diagnostyki.
4. Wykonanie zdjęć fotograficznych zgryzu pacjenta i jego rysów twarzy.
5. Ustalenie planu leczenia
6. Leczenie przy zastosowaniu aparatów ortodontycznych.
7. Faza retencyjna, która ma na celu stabilizację uzyskanych wyników.

Faza I leczenia


Obejmuje głównie aparaty czynnościowe. Jest skierowana do rosnących dzieci by rozwiązać problem wąskich górnych i dolnych szczęk, co może prowadzić do stłoczeń zębów stałych.
Jeśli szczęki będą rozszerzone do prawidłowego rozmiaru nie będzie konieczności usuwania zębów stałych.. Dzieci powinny być przebadane ok. 6 roku życia by w odpowiednim czasie wkroczyć z leczeniem czynnościowym co może skrócić czas noszenia zamków.
U dorosłych mogą być również używane aparaty czynnościowe w celu rozszerzenia łuku do prawidłowego rozmiaru przed założeniem zamków
Aparaty czynnościowe rozwijają łuki zębowe umożliwiając wyrznięcie się wszystkich zębów stałych, co nadaje twarzy ładny profil, uśmiech od „ucha do ucha” i gwarantuje zdrowie stawom skroniowo – żuchwowym.

Faza II leczenia


Obejmuje głównie aparaty stałe w postaci założonych na zęby zamków, które przesuwają i  wyrównują zęby wspierając tym samym osiągnięty rozwój kości podczas leczenia w I fazie. Zamki ortodontyczne to małe prostokątne zaczepy przyklejane na zęby. Znajduje się w nich szczelina do której zakładany jest drut przymocowywany za pomocą małych elastycznych kolorowych gumek. Połączenie tych trzech elementów zapewnia nam przesuwanie zębów do ich właściwej pozycji. Faza II rozpoczyna się, gdy większość zębów stałych jest wyrżnięta. Zazwyczaj trwa 12 do 24 miesięcy.

Faza III leczenia

Obejmuje utrzymanie uzyskanych efektów fazy II  przy zastosowaniu aparatów retencyjnych. W większości aparaty retencyjne są niewidoczne, co zapewnia komfort pacjengtom. Zwykle leczenie retencyjne trwa połowę okresu leczenia aktywnego. Higiena podczas leczenia ortodontycznego.
Pacjenci leczeni ortodontycznie powinni szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Zęby i aparat trzeba myć po każdym posiłku. W tym celu każdy pacjent dostaje zestaw zawierający specjalne szczoteczki, pasty i inne niezbędne akcesoria tj. jednopęczkowa szczoteczka do mycia przestrzeni między zamkami, wyciorki, nitki dentystyczne.

Poznaj nasz inny zakres usług

Stomatologia zachowawcza

Endodoncja

Chirurgia stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna

Ortodoncja

Stomatologia dziecięca

Stomatologia estetyczna

Periodontologia

Profilaktyka

Radiologia

Gwarancje
i reklamacje